Wigilia w przedszkolu - Święta tuż, tuż....

,,Wigilijny wieczór praojców przesłanie
rodzinną tradycje niesiemy pokoleniom w darze.
Przy wigilijnym stole bliscy się gromadzą
w rodzinnej atmosferze biały opłatek dzielą.
Wieczór zadumy, wiele serdecznych życzeń,
rodzinnej miłości i dziecięcych wspomnień.
Urazy zapomnieć, niech nie niszczą radości.
Wigilijny wieczór jest okazja do szczerości."

Dzień 21 grudnia był w przedszkolu wyjątkowy i bardzo uroczysty.
Tego dnia odbyło się Wigilijne Spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci
i pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia ,Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Stalowej Woli,
sponsorzy oraz rodzice,dziadkowie i rodzeństwo.
Był to wyjątkowy i bardzo radosny dzień .

Wigilijne Spotkanie rozpoczęło się Jasełkami w wykonaniu Rodziców
naszych wychowanków oraz pracowników przedszkola.
Przepięknie ukazana historia Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich
w świąteczny nastrój.
Występ Rodziców podobał się wszystkim , za co otrzymali gorące brawa i podziękowania . Bardzo miło nam było gościć absolwenta przedszkola Mateuszka - ucznia szkoły podstawowej, który wspólnie ze swoim tatą grającym na akordeonie wystąpił z koncertem kolęd.Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania.Po jasełkach mogliśmy podziwiać przedszkolaki z występami.Każda grupa zaprezentowała inne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.W czasie dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń wypowiedziano wiele ciepłych i serdecznych słów.

Zgodnie z polską tradycją wszyscy zasiedli do wspólnego stołu na którym znalazły się wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, ryba, szarlotka.

Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom za wspaniały występ, a mamusiom za pyszne ciasto.