,,Magia świąt"

,,Idą święta wigilijny czas.
A za oknem biały śnieżek spadł.
Pani zima pięknie wita nas
bo świąteczny,bo świąteczny
własnie nadszedł czas.
Świąteczny czas,swiateczny czas wesoło wita nas
Tej nocy czar ,cudowny blask niech wszyskim nam rozbłyśnie"

Dzień 21 grudnia 2011 r. był w przedszkolu wyjątkowy i bardzo uroczysty. Odbyło się Wigilijne Spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci , pracownicy przedszkola,rodzice,dziadkowie, rodzeństwo oraz zaproszeni goście.

Jasełka w wykonaniu dzieci przypomniały zebranym wydarzenia
Nocy Bożego Narodzenia, a do śpiewu kolęd przyłączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.

Najpiękniejszym momentem uroczystości było łamanie się opłatkiem i składanie sobie serdecznych życzeń.Nie jednemu z gości zakręciła się ze wzruszenia łza w oku.

Potem wszyscy razem zasiedli do świątecznie udekorowanego stołu , aby posmakować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, kapusty z grochem, ryby, szarlotki, piernika oraz kompotu z suszonych owoców.
Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki.
Ten dzień na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.